O NAS

str_gKlub Sportowy „RELAX” Kamienna Góra istnieje od 1986 roku. Specjalizujemy się w sportach siłowych szczególnie poświęcając uwagę na wyciskanie sztangi na ławeczce oraz rekreacji kulturystycznej Pań i Panów. Posiadamy nowoczesną, dobrze wyposażoną bazę sportową oraz trenera ze specjalnością trójbój siłowy i kulturystyka – Iwo Sobczyk, to wicemistrz Europy w trójboju siłowym – profesjonalny fizjoterapeuta.

Puchar Śląska KnurówSiłownia w Kamiennej Górze funkcjonowała początkowo jako ognisko TKKF przy Zakładach Przemysłu Lniarskiego ‚Len’, a od 1990 roku jako samodzielne stowarzyszenie kultury fizycznej. W 1990 roku klub otrzymał od ówczesnego burmistrza miasta w użytkowanie obiekt byłych, zrujnowanych garaży w celu zaadaptowania na potrzeby stowarzyszenia. Dzięki własnej pracy, ale także ogromnemu wsparciu sponsorów byłe obiekty poprzemysłowe zostały przebudowane na potrzeb siłowni. Systematycznie rok po roku dokonywano głębokich remontów poszczególnych pomieszczeń i kondygnacji, by kompleks siłowni, sal ćwiczeń i pomieszczeń socjalnych mógł spełniać wszelakie normy w tym zakresie, a także jak najlepiej służyć mieszkańcom Kamiennej Góry i okolic.

Wszystkie prace adaptacyjne i remontowe wykonano własnymi siłami i środkami. Dziś to nowoczesny obiekt (choć w starej zabudowie) składający się z:
– sali specjalistycznej
– trzech sal rekreacyjnych
– sali aerobowej
– świetlicy klubowej